01 sierpnia 2023

Milin amerykański Campsis radicans rozpoczyna kwitnienie

Jest to mocne, niepodatne na choroby pnącze, szybko pokrywające swoimi pędami wszelkie ogrodzenia i inne podpory. Na zdjęciu pomarańczowo czerwona odmiana Flamenco.

 

Bardziej żółto kwitnie Campsis x tagliabuana Indian Summer `Kudian`. Jest to również bardzo dobra odmiana ale rośnie nieco wolniej niż Flamenco.

 

Innym mocnym pnączem jest Miesięcznik dahurski (Menispermum davuricum). Jeżeli istnieje potrzeba szybkiego zasłonięcia mało atrakcyjnych ogrodzeń lub innych obiektów, pnącze to nadaje się do tego idealnie. Rośnie bardzo szybko, wydaje dużo odrostów korzeniowych, przez co istnieje duże ryzyko, że zdominuje sąsiednie rośliny. Trzeba bardzo pilnować aby pnącze to nie wychodziło poza ramy dla niego przewidziane.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.