15 lipca 2023

Wśród pnących róż, jedną z najlepszych w naszym klimacie odmian jest Paul`s Scarlet

Jest to ponad stuletnia odmiana, bardzo obficie i długo kwitnąca, nie podatna na choroby i nie wymagająca okrywania na zimę.

 

Równie polecaną odmianą jest odmiana `Excelsa`. Ma nieco drobnejsze kwiaty o barwie ciemno różowej, na podporach lub ogrodzeniach tworzy nieprzebytą zaporę. 

 

`Excelsa` w pojemniakch - materiał handlowy.

 

Podobną `bezobsługową` odmianą róży pnącej jest `Ghislaine de Feligonde`. Znawcy nazywają ją `Gizelka`.

 

Żółto morelowe pączki przechodzą w barwę różowo białą, natomiast w pełnym słońcu kwiaty są całkowicie białe. Stara, sprawdzona, w naszych warunkach godna polecenia odmiana. Mimo swoich ponad stu lat, jedna z najbardziej niezawodnych róż pnących.

 

Z róż okrywowych w naszych warunkach godną polecenia jest `Summer Evening`. 

 

Intensywna czerwień kwiatów przy długim kwitnieniu czynią ją jedną z lepszych odmian róż okrywowych w naszych warunkach.

 

Również godna polecenia jest odmiana `Lovely Fairy`.

 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.