05 lipca 2023

Lipiec roztacza swoją przebogatą paletę barw

Na pierwszym planie po prawej niski, zielono - biały bambus Pleioblastus chino Tsuboi, a po lewej tawuła japońska Spiraea japonica `Country Red`. Odmiana ta osiąga wysokość do 0,8m; jest atrakcyjna wiosną gdy młode przyrosty mają czerwoną barwę; obficie kwitnie czerwiec - lipiec w kolorze czerwono bordowym, po usunięciu przekwitłych kwiatostanów, jesienią zakwita po raz drugi.

 

Podobną ale nieco niższą odmianą jest `Denistar`.

 

Podobną odmianą, o najintensywniejszym kolorze czerwieni wśród tawuł, jest `Neon Flash`.

 

Wśród tawuł o żółtym ulistnieniu jedną z nowszych odmian jest `White Gold`. Dorasta do około 0,5 - 0,6m, kwitnie biało. Bardzo dobrze sprawdza się jako roślina okrywowa, stosowana jest też do obwódek.

 

Na obwódki nadaje się również odmiana `Japanese Dwarf`. Z reguły osiąga wysokość 0,3m. Jej atutem jest bardzo obfite kwitnienie w miesiącach letnich, a także atrakcyjna forma ulistnienia przez cały rok z wyjątkiem zimy.

 

​​

Jedna z najniższych odmian tawuł o żółtym ulistnieniu, nowa odmiana tawuły japońskiej: `Sundrop`. Ponad dwuletnie obserwacje wykazują, że w naszych warunkach klimatycznych spisuje się całkiem nieźle.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.