29 czerwca 2023

Koniec czerwca to początek kwitnienia hortensji

Jedne z pierwszych kwitną hortensje krzewiaste Hydrangea arborescens. Na zdjęciu odmiana Annabelle. Na pierwszym planie miskant chiński Morning Light.

 

Hortensja Annabelle całkiem dobrze sprawdza się jako roślina żywopłotowa.

 

Hortensja Pink Annabelle obficie kwitnie nawet w pełnym cieniu, wtedy jednak ma nieco drobniejsze kwiatostany.

 

W pełnym cieniu również bardzo dobrze sprawdza się mozga trzcinowata Phalaris arundinacea w odmianie `Aureovariegata` rozjaśnia ona nawet bardzo zacienione zakątki ogrodu. Równie dobrze rośnie w pełnym słońcu. Najlepiej sprawdza się na wilgotnych stanowiskach, na przykład nad brzegami zbiorników wodnych ale nawet na suchych stanowiskach radzi sobie całkiem nieźle. W wypadku ekstremalnej suszy część nadziemna zamiera aby w następnym sezonie znowu ujawnić swoją nieposkromioną żywotność. Jest to trawa ekspansywna, w odpowiednich warunkach potrafiącą objąć w swoje posiadanie spory obszar.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.