17 czerwca 2023

Jaśminowiec (Philadelphus coronarius) masą białych kwiatów sygnalizuje początek lata

Ich zapach, szczególnie intesywny czerwcowymi wieczorami jest nie do pomylenia z żadnym innym.

 

Odmiana jaśminowca `Schneesturm` jest nieco niższa (do 2m) od gatunku; posiada pełne białe kwiaty ale bezzapachowe.

 

W tym samym okresie co jaśminowce, kwitną ogniki Pyracantha. Jedną z najlepszych niskich odmian jest `Navajo`. Jest to bardzo dobra odmiana do niskich żywopłotów, grup lub jako soliter; dobrze sprawdza się również w donicach jako roślina tarasowa. Bardzo obficie kwitnie, w jesieni okryta jest masą pomarańczowych jagód, które niektórzy uznają za jadalne. W warunkach niezbyt mroźnej zimy może utrzymywać liście. Dobrze znosi zasolenie, dlatego w naszych warunkach uznawana jest za najlepszą z niskich odmian ognika dla nasadzeń miejskich (przydrożnych).

Żurawki i szałwie w dalszym ciągu pozostają ozdobą cienistych zakątków ogrodu.

 

Na stanowiska piaszczyste i nasłonecznione najlepsze są macierzanki. Thymus praecox `Red Carpet`jest jedną z najobficiej kwitnących macierzanek wczesnych.

 

 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.