22 maja 2023

Kwitnie magnolia parasolowata M. tripetala

Jest to jeden z rzadszych ale bardzo interesujących gatunków magnolii. Magnolia ta rośnie na stanowiskach naturalnych w południowo-wschodnich rejonach Ameryki Północnej. Na stanowiskach naturalnych drzewo dorasta do 12 metrów; w Polsce do 8 metrów.

 

Charakteryzuje się wyjątkowo dużymi, odwrotnie jajowatymi liśćmi o długości sięgającej nawet do 60 cm. Są one osadzone parasolowato na wierzchołkach pędów, stąd polska nazwa. Pod koniec sezonu, jesienią, liście tej rośliny przebarwiają się na odcienie żółci lub brązu.

 

Jesienią, ozdobą tej magnolii są imponującej wielkości różowe owocostany, zawierające do kilkudziesięciu nasion z reguły dobrze kiełkujących w następnym sezonie.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.