30 kwietnia 2023

Kwitnie tawuła szara (Spiraea cinerea) `Grefsheim`

które tworzy widoczny z dala śnieżnobiały akcent. Tak w pojedynczych egzemplarzach (soliterach)...

 

jak również w żywopłotach nieformowanych, które w okresie kwitnienia tworzą niepowtarzalny efekt...

 

a także w żywopłotach formowanych, ktore w prawdzie mniej obficie kwitną, ale przy stosunkowo częstym strzyżeniu tworzą efekt geometrycznego żywopłotu przez cały okres wegetacyjny.

 

Tawuła `Gresheim` sprawdza się dobrze w kompozycjach z innymi krzewami liściastymi.

 

Przykład udanego połączenia równoległych żywopłotów o różnych wysokościach i kolorystyce: tawuła `Gresheim`, berberys `Dart`s Red Lady` i tawuła `Golden Princess`.

 

Tawuły dobrze komponują się również z krzewami iglastymi, tu przykład okrągłej kompozycji współśrodkowej z najniższym, zewnętrznym kręgiem z jałowca `Blue Star`, a następnie z berberysa `Dart`s Red Lady`, a kolejny krąg z tawuły `Gold Flame`.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.