22 kwietnia 2023

Nasze arboretum zaczyna nabierać barw wiosennych

Kwitnie knieć błotna (Caltha palustris) zwana popularnie kaczeńcem. Jej środowisko to bagna, tereny zalewowe, a nawet małe cieki wodne.

 

Nieśmiało wychyla się fiołek wonny (Viola odorata). Jest to bardzo wdzięczna roślina okrywowa, szczególnie na miejsca wilgotne i zacienione.

 

Z wyższych bylin na ten czas można śmiało zarekomendować omięg wschodni (Doronicum orientale). Odmiana `Leonardo Compact` rośnie nieco niżej niż gatunek ale bardziej obficie kwitnie.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.