27 marca 2023

Kwitnący wawrzynek roztacza oszałamiający zapach

jest jednak niechętnie sadzony, ponieważ jego czerwone jagody zawierają alkaid roślinny dafninę, który jest mocno trujący, szczególnie dla dzieci. Jest to krzew rosnący w Polsce również w stanie dzikim, najczęściej występuje na glebach wapiennych; objęty jest ochroną prawną.

 

Kalina bodnantska `Dawn` Viburnum bodnantense również dość mocno pachnie, zalecana jest do większycn ogrodów, ponieważ osiąga wysokość do trzech metrów.

 

Do małych ogrodów polecana jest miniaturowa, wczesna kalina wonna `December Dwarf` Viburnum farreri. Nie rośnie ona wyżej, niż jeden metr. 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.