20 kwietnia 2022

Kwitnący klon czerwony Acer rubrum

Rodzaj Acer jest zbyt mało doceniany o tej porze roku. Kojarzy się go z atrakcyjnym przebarwieniem jesiennym w kolorach od żółci poprzez wiele odcieni pomarańczowego i krwiste czerwienie, aż do ciemnych brązów. Fakt atrakcyjnego kwitnienia niektórych klonów jest stanowczo zbyt mało doceniany w szerokim odbiorze społecznym. W naszym kraju, niekwestionowany prymat, wśród klonów, dzierży klon pospolity Acer platanoides, szczególnie `Globosum`, który oczywiście jest cenną odmianą szczególnie przy nasadzeniach przyulicznych ale należy propagować również inne, mniej znane odmiany.

 

Tak wygląda zadowolony klient, który wybrał dwa egzemplarze klona odmiany `Princeton Gold`. O tej porze roku klon ten jest w stanie bezlistnym ale już za dwa tygodnie pokryje się żółto - złotymi liśćmi, których barwa utrzyma się, aż do jesieni. Jest to wyjątkowo atrakcyjna odmiana do zestawień barwnych.  

 

 

Sadzenie klonów - ciąg dalszy. Krzysiaczek sadzi czerwonolistną siewkę klona pospolitego, pochodzącą ze swobodnego zapylenia odmiany `Royal Red`, oznaczając w ten sposób granicę posiadłości.

 

 

 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.