Arboretum Machowskie

Arboretum Machowskie to nasz permanentnie rozwijany projekt nasadzeń drzew i krzewów, mający na celu testowanie nowych gatunków i odmian w konkretnych warunkach klimatyczno - glebowych.

Pozwala to na okreslenie przydatności do dalszej produkcji na naszym terenie oraz czynienia ciekawych obserwacji, niejednokrotnie niepotwierdzających informacji z poważnych źródeł np. że Grujecznik japoński Cercidyphyllum japonicum dobrze rośnie w cieniu na glebach wilgotnych, a źle w pełnym słońcu na glebach suchych - nasze obserwacje wykazują, że jest dokładnie odwrotnie! Powiększając obszar arboretum mamy nadzieję, że w przyszłości będzie pełniło ono również funkcję dydaktyczną.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.