Duże drzewa

Duże drzewa - to w tym wypadku pojęcie oznaczające nie tylko, czy też niekoniecznie duże rozmiary - chociaż wiele oferowanych przez nas egzemplarzy ma 7,8 czy więcej metrów wysokości - chodzi raczej o wiek. Są to drzewa kilkunasto - , a często ponad dwudziestoletnie, najczęściej prowadzone metodą pojemnikowo - gruntową tzn. w wieku kilku lat (2-3m wys.) sadzone do pojemników z włókniny polietylenowej, z przepuszczalnym dnem, które ograniczają wzrost boczny korzeni i uniemożliwiają wykształcenie korzenia palowego, zmuszając drzewo do wytworzenia tzw. brody - wielu drobnych korzeni rosnących w dół. Po kilkuletniej spowolnionej wegetacji roślina jest wykopywana, pojemnik usuwany, a drzewo ponownie sadzone na nową kwaterę.

Efektem takich, niewątpliwie czasochłonnych zabiegów - mimo lekkich, osypujących się gleb -  jest brak uszkodzeń grubych korzeni oraz kształtna, zwarta → bryła korzeniowa, która bez problemu utrzymuje się w całości nawet przy wielokrotnym podnoszeniu rośliny. Oczywiście do dalszego transportu bryły zabezpieczone są jutą oraz siatką metalową. Należy dodać, iż do minimum ograniczamy zabiegi ochrony chemicznej; zakładamy że w warunkach równowagi ekosystemu roślina poradzi sobie sama z większością patogenów oraz szkodników. Przecież wszyscy chcą żyć Skutkiem tego typu - ekologicznego - sposobu uprawy są rośliny o praktycznie 100% wskaźniku przyjęć. 

Pewnym ewenementem jest również fakt prowadzenia części kwater produkcyjnych nie całkiem w klasycznych rzędach, ale w nieregularnej formie, którą określić można jako park szkółkarski  . Są to różnogatunkowe skupiny drzew i krzewów w różnych zestawieniach barwnych i wielkościowych, które pozwalają nabywcy wybrać poszczególne egzemplarze z prawie naturalnych warunków - jednocześnie stanowi to dla ewentualnego twórcy ogrodu niewątpliwie dużą inspirację.

Klientom oczekującym pomocy w kwesti zaprojektowania i urządzenia ogrodu możemy zaprezentować ogrody pokazowe  na terenie gospodarstwa, w których obejrzeć można nie tylko dorosłe egzemplarze wielu atrakcyjncych, a mało popularnych gatunków i odmian, ale również godne polecenia, gotowe rozwiązania techniczne i architektoniczne, oraz poczuć i wybrać "klimat" i nastrój ogrodu najlepiej odpowiadający komuś, kto jest na etapie tworzenia swojej enklawy zieleni.

Osobom będącym na tym etapie polecamy również zapoznać się z podstroną nasze realizacje

 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.