21 czerwca 2024

Perukowiec podolski Cotinus coggygria najlepiej prezentuje się w czerwcu

Perukowiec podolski (Cotinus coggygria), to krzew lub małe drzewo z rodziny nanerczowatych (Anacardiaceae). Pochodzi z południowej Europy, Azji Środkowej i Chin. Osiąga wysokość od 3 do 7 metrów, ma szeroką koronę i gęste gałęzie. Gatunek ma liście zielone wpadające w lekki seledyn, natomiast odmiany hodowlane charakteryzują się różnobarwnym ulistnieniem.

 

Najbardziej popularną odmianą z odmian czerwonolistnych jest 'Royal Purple'. Jest to krzew dorastający do 3 metrów wysokości, preferuje stanowiska słoneczne, gleby lekkie. Krzew idealny do zestawień kolorystycznych.

 

Również czerwonolistna ale o szybszym wzroście jest odmiana Grace. Dorasta do 5m wysokości.

 

'Young Lady' jest odmianą zielonolistną o bardzo obfitym kwitnieniu już w młodym wieku. Dobrze reaguje na mocne cięcie. Na drugim planie odmiana Golden Spirit.

 

Golden Spirit to odmiana żółtolistna, utrzymująca kolor cały okres wegetacyjny, nieco słabiej kwitnie.

 

Kwiatostany perukowca są unikatem w świecie roślin. Obfite 'peruki' występują tylko u tego gatunku.

 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.