25 maja 2024

Sadzimy młode brzozy

 

Rozmnażamy brzozy metodą kultur tkankowych (popularne określenie "in vitro"), na zdjęciu brzozy pożyteczne 'Doorenbos' wysadzone "ze szkła" do styropianowych multipalet, które będą następnie sadzone do doniczek P13. 

 

Betula utilis 'Doorenbos' już na swojej kwaterze gdzie spędzi najbliższe dwa lata. 

 

Brzoza 'Doorenbos' dobrze prezetuje się w grupie. 

 

Dorosły materiał handlowy na kwaterze gruntowej. 

 

Młode sadzonki Betula pendula 'Spider Alley'  wsadzone do doniczek P13.

 

Odmiana Spider Alley charakteryzuje się nieregularnym, wężowatym wzrostem pędów. Szczególnie atrakcyjna jest w stanie bezlistnym.

 

Jedną z ciekawszych odmian czerwonolistnych jest Betula pendula 'Royal Frost'. Barwa liści przez cały rok czerwono brązowa, w jesieni pomarańczowa. Bardzo dobre drzewo do zestawień kolorystycznych.

 

Podobną ale żółtolistną odmianą jest 'Golden Obelisk'.

 

Tak będzie wyglądać za dwa lata.

 

A tak wygląda brzoza 'Golden Obelisk' po dziesięciu latach i trzykrotnym przesadzaniu.

 

Tylko ludzie pracujący przy produkcji szkółkarskiej wiedzą ile trudu i wysiłku kosztuje doprowadzenie drzewa do wysokości 4-5m.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.