12 sierpnia 2022

Phlox paniculata czyli nasz popularny płomyk

Intensywna barwa odmiany `Cherry Red` dominuje wszystkie inne sąsiednie rośliny.

 

Nieco subtelniejsza dwukolorowa odmiana floksa wiechowatego to różowa z ciemniejszym oczkiem odmiana `Graf Zeppelin`.

 

Wysoka, czysto biała odmiana `Rembrandt`.

 

Jedna z najlepszych niebieskich odmian - `Blue Paradise`. 

 

W podobnym okresie jak floksy kwitnie również rozwar wielkokwiatowy Platycodon grandiflorus. Pochodzi z dalekiego wschodu, lubi stanowiska słoneczne lub półcieniste, nie ma specjalnych wymagań glebowych, usuwając przekwitłe kwiaty znacznie wydłużamy okres kwinienia. 

 

Również z dalekiego wschodu pochodzi zawilec japoński, zwany czasem chińskim Anemone hupehensis. Rozpoczyna kwitnienie w sierpniu i kwitnie aż do jesiennych chłodów. Nieoceniona roślina na stanowiska wilgotne, półcieniste, szczególnie przy oczkach wodnych. Zalecane sadzenie po kilka - kilkanaście roślin w grupie. 

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.