21 lipca 2022

Obfite nawadnianie jest niezbędne

Dotyczy to również roślin posadzonych w gruncie, szczególnie drzew. Im starsze drzewo, tym więcej potrzebuje wody do przeżycia w pierwszym roku po posadzeniu. 

 

Prezentowany egzemplarz ambrowca `Worplesdon` ma widocznie mniejsze liście. Broni się tym przed zbędną transpiracją. Jest to reguła w pierwszym roku po posadzeniu, nawet mimo obfitego podlewania.

 

Podobnie u buka `Black Swan`, który rośnie w dużej `misie`, która zatrzymuje wodę. Nie przeżyłby bez systematycznego podlewania. W drugim roku po posadzeniu drzewo tego typu wymaga dużo mniej podlewania i posiada już prawidłowej wielkości aparat asymilacyjny. Dlatego trzeba podkreślić, że w wysokich temperaturach bez wystarczającej ilości wody drzewa w większości `wypadają`. I nie jest to najczęściej żadna choroba, ani `zły` korzeń, jak usiłują to tłumaczyć niektórzy zbyt oszczędni w podlewaniu użytkownicy (szczególnie na miejskich terenach publicznych). Po prostu drzewo działa jak pompa dużej mocy wsadzona do wiadra z wodą. Tłumaczenie, że podlewane drzewo uschło, świadczy tylko i wyłącznie o niewystarczającej ilości wody użytej do podlewania.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.