21 lipca 2022

Kwitnienia liliowców c.d.

`Frans Hals` charakteryzuje się podwójnym ubarwieniem płatków korony: trzy są żółte, a trzy pomarańczowe z żółtą smugą. Jest to odmiana średniej wielkości. Niewątpliwą zaletą jest długie kwitniewnie - w korzystnych latach kwitnie aż do późnej jesieni.

 

`Crimson Pirate` jest również niewysoką odmianą ale w szybkim tempie daje dużą masę liści, dlatego dobrze sprawdza się jako roślina okrywowa.

 

`Baja` jest typowym liliowcem soliterowym, to znaczy, nie kwitnie w dużej masie ale jej kwiaty są w kolorze i formie wybitnie atrakcyjne. 

 

`Strawberry Candy` - urocza, niezawodna odmiana o lekko pofalowanych krawędziach płatków. Bardzo dobra w nasadzeniach grupowych. 

 

`El Desperado` elegancka, dwubarwna, obficie kwitnąca odmiana.

 

Nieczęsto spotykany wyraźny kontrast między ciemnym wnętrzem kwiatu, a jasnymi końcówkami płatków. Odmiana wybitnie atrakcyjna.

 

`Magdalena` - jedna z nowszych, dobrze rokujących odmian.

 

`Arctic Snow` to jedna z najjaśniejszych odmian liliowców, prawie biała z lekkim żółto - zielonym akcentem. Kwitnie obficie. Niezawodna, odporna na niesprzyjające czynniki atmosferyczne.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.