22 maja 2022

Zakwitły azalie japońskie

 Są to niskie krzewy zazwyczaj nieprzekraczające jednego metra wysokości. W okresie kwitnienia oszałamiające burzą kwiatów w tonacji od białego poprzez różowy, aż do ciemnoczerwonego. Nie należy zapominać, że jak wszystkie rośliny z rodzaju Rhododendron wymagają kwaśnego podłoża.

 

Najlepiej sprzedającą się odmianą z azalii japońskich jest odmiana `Maruschka`. Jest to niewysoki krzew nie przekraczający jednego metra wysokości, o zbitym, poduchowatym pokroju. Liście ma drobne, błyszczące i ciemnozielone, przechodzące w różne odcienie bordo, które nie opadają na zimę.  Sadzony w większym zagęszczeniu może spełniać rolę rośliny okrywowej. Dodatkową zaletą tych azalii jest to, że są roślinami miododajnymi.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.