21 maja 2022

Kwitnąca Amanogawa dominuje otoczenie

 `Amanogawa` to odmiana o wybitnie wertykalnym pokroju posadzona w sąsiedztwie pierisów japońskich, stanowi dominujący akcent tego fragmentu arboretum. 

 

Dla Japończyków kwitnienie wiśni to symbol przemijania i ulotności piękna. Jest to dla nich czas świętowania i piknikowania całymi rodzinami oraz podziwiania piękna tych kwiatów. 

 

Młody egzemplarz wiśni piłkowanej odmiany `Royal Burgundy` charakteryzuje się jednymi z ciemniejszych kwiatów tego gatunku oraz czerwono burgundowymi liśćmi bardzo atrakcyjnymi w czasie całej wegetacji. 

 

Prunus serrulata `Royal Burgundy` 

 

Rozpoczyna się czas kwitnienia rodzaju Rhododendron. Niezawodną białą odmianą jest `Cunningham`s White`. 

A to niska odmiana `Baden - Baden`. 

 

Do rodzaju Rhododendron zalicza się również rośliny z liśćmi opadającymi na zimę, popularnie zwane azaliami. Na zdjęciu materiał handlowy wystawiony na punkcie sprzedaży detalicznej w Machowej. 

 

Z azalii wielkokwiatowych w grupie Mollis, jedną z najlepszych odmian jest `Juanita`, odmiana Hansa Hachmanna, będąca krzyżówką `Cecile` i `Gibraltar`. Jst to krzew dorastający do około 1.5 m bardzo obficie kwitnący, przyjemnie pachnący, całkowicie mrozoodporny.  

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.