17 kwietnia 2022

Kwiecień zaczyna zasługiwać na swoją nazwę

Forsycja jest również niezawodnym gatunkiem na żywopłoty. Na zdjęciu w swoim najatrakcyjniejszym okresie.

 

W naszym arboretum forsycja ładnie komponuje się z kwitnącymi wrzoścami. I forsycje i wrzośce dobrze kwitną w półcieniu. 

 

Nie zważając na chłodną pogodę, kwitnienie rozpoczynają również derenie jadalne Cornus mas. 

 

Z wielu odmian derenia jadalnego w naszym arboretum, zdecydowanie najlepiej owocującą odmianą jest widoczna na pierwszym planie odmiana Jolico. Jest to odmiana pochodząca z Austrii. Liście ma ciemnozielone długości 5 - 10 cm, jesienią zmieniają barwę na odcienie żółci z delikatną czerwienią. Kwiaty pojawiają się czasem już w marcu, ale pełnia kwitnienia przypada na kwiecień. Owoce Jolico są duże - średnia masa to 7 do 9g.   

Magnolia stellata `Rosea` jako jedna z najwcześniej kwitnących magnolii, w tym okresie zdecydowanie dominuje w ogrodzie. 

 

Z prac w nowej części arboretum: sadzimy piękny egzemplarz klona pensylwańskiego Acer pensylvanicum.

Klon pensylwański, jest niewielkim drzewem dorastającym do 8 - 10 m wysokości o charakterystycznej oliwkowo-zielonkawej korze z podłużnymi, białymi prążkami. Liście duże do 20 cm długości, odwrotnie jajowate z trzema wydłużonymi klapami barwy jasnozielonej.

U nas można nabyć większość drzew, krzewów i bylin naszej strefy klimatycznej. Od bardzo małych bylin skalnych, poprzez trawy ozdobne, rośliny okrywowe, pnącza, wrzosy, wrzośce, azalie, różaneczniki i inne krzewy liściaste i iglaste do bardzo dużych drzew, wymagających do przesadzania ciężkiego sprzętu. Udzielamy daleko idącej pomocy przy projektach ogrodów i innych terenów zielonych, wykonawstwie, transporcie i pielęgnacji roślin. Zapewniamy mnóstwo inspiracji oprowadzając potencjalnych inwestorów, projektantów zieleni oraz wykonawców po terenach naszych upraw w Machowej i Pogórskiej Woli.
Wystarczy zadzwonić - tel. 602 472 689 - i się umówić.
Dużedrzewa.com
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.